DARMOWE KONSULTACJE

WSPARCIE NA STARTCIE

WYCIĄGAMY POMOCNĄ DŁOŃ

GDY ZAKŁADSZ FIRMĘ

– Pomysł na firmę?
– Jest.
– Nazwa firmy?
– Jest
– Pierwsi kontrahenci?
– Są.
– Zaplecze kadrowe, biurowe, sprzęt?
– Jest.
– I co dalej?
-…?

Założenie działalności gospodarczej pod względem formalnym nie sprawia większego problemu – często wystarczy klika chwil przed komputerem, żeby zasiąść w zaszczytnym gronie przedsiębiorców. Już jednak na początkowym etapie warto zadać sobie szereg ważnych pytań dotyczących tego, w jaki sposób firma będzie funkcjonowała w przyszłości i jakie są konsekwencje tej pierwszej decyzji.

W CZYM MOŻEMY CI POMÓC?

Wybór najlepszej formy prawnej dla twojej działalności

Jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka komandytowa, a może fundacja lub stowarzyszenie? Możliwości jest bardzo wiele. Każda forma ma swoje zalety, ale z całą pewnością nie każda forma nadaje się do wszystkich rodzajów działalności. Trudno byłoby wyobrazić sobie bank działający w formie fundacji lub lokal szewski będący spółką akcyjną.

Wybór sposobu opodatkowania podatkiem dochodowym

Benjamin Franklin powiedział kiedyś, że na tym świecie pewne są tylko: śmierć i podatki. Rzeczywiście, żaden przedsiębiorca nie jest w stanie ominąć tematu podatków. Nie każdy jednak wie, że podatek dochodowy można płacić w różnych wysokościach i że wybór ten wpływa na sposób prowadzenia księgowości. Wydaje się, że najbardziej opłacalny jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, ale czy to rozwiązanie dla każdego? Czy lepiej wybrać podatek 17% czy też 19%? Od czego zależy ta decyzja?

Być czy nie być
VAT-owcem?
Oto jest pytanie!

Kolejny podatek? Po co to komu? Jednak niektórym się opłaca. Co do zasady każdy przedsiębiorca jest potencjalnym VAT-owcem, ale większość niewielkich firm może skorzystać ze zwolnienia do ustalonego przepisami limitu obrotów. Niektórzy, nawet wtedy, gdy nie przekraczają tegoż limitu, rejestrują się jako VAT-owcy, bo im się to opłaca – ich kontrahenci „są na VACIE”, a towary i usługi, które nabywają też podlegają podatkowi VAT. Są też grupy przedsiębiorców, które muszą zostać objęte tym podatkiem. A czy można zrezygnować ze statusu VAT-owca, jak już raz się weszło do VAT-owej rzeki?

Na te i inne pytania pomożemy Ci odpowiedzieć już na początku drogi.

Umów się na bezpłatną konsultację.